You are here: Home > Bez kategorii > Hotel dziecięcy

Hotel dziecięcy

Jadąc na wakacje z naszymi pociechami, zawsze musimy zaplanować atrakcje dla maluchów i dla nas, osób dorosłych. Jak wiadomo nie zawsze rodziców i dzieci cieszy to samo i niekoniecznie tak samo chcą spędzać swoje wakacje, swoje ferie, czy swój wyjazd weekendowy. Z tego względu powstały hotele dziecięce, które tak naprawdę przypominają przedszkola i są idealną opcją dla rodziców, którzy nie mogą ze swoją pociechą dojść do porozumienia co chcą robić.

A teraz przejdźmy do opisu, czym jest hotel dziecięcy ?

Otóż to proste, jest to hotel, gdzie rodzice mogą zostawić swoje dziecko i podróżować dalej samemu. Nasza pociecha w takim hotelu może przebywać od kilku godzin do kilkunastu dni. W zależności jakie panują zasady w hotelu, zależnie od wieku dziecka.

Ale przejdźmy do cech charakterystycznych tego hotelu, bo przecież tu nie może być tak jak w każdym innym hotelu, prawda?
Załoga to pierwsze i najważniejsze. Załoga, w której oprócz typowej hotelowej obsługi znajdują się również animatorzy, psycholodzy oraz personel medyczny. Każdy pracownik, który zajmuje się dziećmi, ma z nim kontakt, musi mieć specjalne przeszkolenie. W zależności od wieku dziecka pracownicy mogą pomagać w jedzeniu toalecie czy usypianiu.

Jeszcze jedną cechą charakterystyczną dla tego hoteli jest wyposażenie, w tym hotelu znajdziemy sale do zabaw, małe baseny i place zabaw.

Każdy hotel we własnym zakresie ustala maksymalny wiek przyjmowanych pod opiekę dzieci.

Comments are closed.