You are here: Home > Bez kategorii > Standard hotelu 1 gwiazdkowego

Standard hotelu 1 gwiazdkowego

Hotel z jedną gwiazdką to według klasyfikacji obiekty spełniające podstawowe standardy stawiane tego typu obiektom. Gwiazdki, czyli kategoria jest przyznawana w oparciu o pewne wymagania, jakie hotel musi spełnić świadcząc usługi swoim gościom. Niestety nie ma jednolitych międzynarodowych standardów i wymagań, dzięki którym turysta może porównywać usługi świadczone przez obiekty hotelarskie. Co więcej nie we wszystkich krajach takie kategorie są przyznawane i honorowane.
W pięciostopniowej skali obiekty legitymujące się tylko jedną gwiazdką spełniają podstawie potrzeby gości. To głownie pokoje skierowane dla klientów zorientowanych na ekonomiczny zakwaterowanie bez zbędnych luksusów. Podstawowa oferta to wygodne miejsce noclegowe o odpowiednim standardzie. Pozostałe usługi, zarezerwowane dla obiektów o wyższej klasie są zazwyczaj płatną opcja. Usługi gastronomiczne są ograniczone zwykle do śniadania (w zależności od hotelu wliczony w cenę lub za dodatkowa opłatą).
Bez względu na kategorie pokój hotelowy powinien być wyposażony w łóżko o określonych wymiarach (90×200 lub 140×200) szafę z odpowiednią ilością wieszaków na jednego gościa, lustro, odpowiednie oświetlenie. Dodatkowo łazienka, która jest obowiązkowa wcale nie musi znajdować się w pokoju. Przed rezerwacją pokoju w hotelu o najniższej klasie warto dokładnie przeczytać informacje, aby wiedzieć co zawiera standardowa cena, a za jakie usługi trzeba zapłacić.

Comments are closed.